Sunday, 24/9/2017 | 3:09 UTC+0
LATEST NAIJA NEWS – Nigeria News  | Breaking News | Today News
Need Website design
Do you need a website for your business?

University Of Ibadan Produces Rice, 10kg Costs N4k, 25kg Costs N9,500 (Pics)

university-of-ibadan-rice

According to multiple online sources,Faculty of Agriculture,University of Ibadan has ventured into rice production.A 10kg bag of the rice costs N4000 while a 25kg bag costs N9,500.

I must commend UI for this wonderful feat.

Loading...

About

Facebook Comments